Най-добрата страна на отглеждането на грозде

Най-добрата страна на отглеждането на грозде

Най-добрата страна на отглеждането на грозде

Blog Article

Видео Подкаст: Никола Газдов: В последните години енергетиката е като влакче на ужасите

Когато искаме да обработваме лозето с машини и имаме тази възможност, трябва да знаем с каква техника да се снабдим, така че тя да бъде ефикасна и не много скъпа.

Кулинарното изложение “Мистичната вяра в хляба” открива Празниците в Долината на тракийските...

Първата пролетна обработка се прави заедно с отгрибването, но се налага и втора обработка с култиватор, защото почвата силно се отъпква по време на резитбата и изнасянето на пръчките.

Освен това трябва да се има предвид, че при лозите и асмите бавно зарастват различни наранявания

Неделчев (агротехника и ампелография), К. Д. Стоев (физиология на лозата), М. Кондарев (селекция и агротехника).

Когато присаждаме на лозови пръчки, тогава е добре да фиксираме филизите, с които сме работили на колче, така че да не им бъдат нанесени повреди от вятъра или животни.

Изследва се произхода и разпространението на лозата, биология на лозата (морфологичен строеж), екология на лозата (климат и микроклимат, географска ширина, надморска височина, близост до водни басейни, релеф, изложение и почва), размножаване на лозата, създаване на лозя, резитба и формиране на лозата, отглеждане на плододаващи лозя, беритба и съхраняване на гроздето и ампелография (сортове грозде).

Вторият вариант за присаждане на зелено е на разцеп. Разликата с обикновената копулация е видът на отрезите. На калема трябва да направите отрез, който наподобява лозя клин. Подложката пък трябва да се оформи във вид на разцеп. Калемът се поставя в подложката, като отново трябва да се фиксира с памучен конец.

На тежки глинести почви те са по-нископроизводителни, защото работят на малка скорост.

Това налага дискуването да се редува с разрохкване и периодично да се изменя дълбочината на работа.

Тогава се допускат най-големите грешки и лозите се претоварват. И вместо добро развитие, през вегетацията се стига до обратното.

При традиционното използване на джибри за изваряване на ракия, се следват няколко принципа. Джибрите са причина за вкисването, затова те трябва да се отделят след ферментацията, но това правило рядко се спазва.

Калемите, които ще присаждаме, трябва да са отрязани предварително и да са поставени в съд с вода.

Report this page